Wybierz język:
Choose Language:

Produkty

Klocki HAWK Performance CERAMIC – kod literowy Z

Klocki hamulcowe Hawk Performance Performance Ceramic to klocki ceramiczne przeznaczone dla kierowców, którzy poza poprawą bezpieczeństwa stawiają duży nacisk na cichą i komfortową pracę hamulców swojego auta. Można traktować je jako zamiennik klocków OEM przy czym ich efektywność jest szacunkowo większa od 15 do 30% w stosunku do seryjnie montowanych klocków. Ceramiczne klocki Hawk Performance Produkują znacznie mniej pyłu hamulcowego, są bardzo ciche i komfortowe, a do tego delikatne dla tarcz spowalniając ich zużycie oraz zużycie samych klocków nawet do 40%.


Klocki HAWK Performance HPS – kod literowy F

Klocki hamulcowe Hawk Performance HPS, czyli High Performance Street to najbardziej znany i ceniony produkt w całej gamie przeznaczonej do aut seryjnych. Deklasuje tym samym w swojej kategorii wiele innych dostepnych na rynku klocków hamulcowych.
Za ich szczególną wydajnością hamowania stoi unikalna Ferro-węglowa mieszanka z jakiej są wykonane. To sprawia, że klocki Hawk HPS są od 20% do 40% wydajniejsze niż standardowo montowane klocki. Klocki HPS potrafią również pracować w bardzo wysokich temperaturach nie tracąc przy tym swoich właściwości. Ponadto mieszanka z której są wykonane jest dużo bardziej przyjazna dla tarcz hamulcowych a montaż klocków nie wymaga żadnych modyfikacji. Świetnie się sprawdzają zarówno ze standardowymi, gładkimi tarczami jak i sportowymi nacinanymi lub wierconymi.

- Wydłużona żywotność klocków klocków OEM
- Nie niszczą tarcz hamulcowych
- Szlifowana diamentowo powierzchnia przyspiesza wstępne docieranie klocków
- Ciche i komfortowe w codziennym użytkowaniu
- Lepsza kontrola siły hamowania (modulacja siły hamowania)


Klocki HAWK Performance HP Plus "Track Day" - kod literowy N

Klocki hamulcowe, Hawk Performance oznaczone symbolem HP Plus są stworzone dla wymagających kierowców w jeździe miejskiej, idealne do Autocrossu oraz Track Days.
Podwyższony współczynnik tarcia, większa odporność na zjawisko fadingu (czyli krótkotrwałego spadku współczynnika tarcia, występującego po kilku hamowaniach po rozpoczęciu jazdy) zadecydowały, że klocki te stały się niezwykle popularne wśród amatorów wszelkiego rodzaju sportów ulicznych, Streetracingu i miłosników szybkiej jazdy.
Dla przyśpieszenia czasu układania się klocków są one wstępnie powierzchniowo przypiekane (pre-burnished). Nie zwalnia nas to jednak z czynności prawidłowego dotarcia klocków hamulcowych. Własciwe dotarcie nie tylko zmniejsza zużycie tarcz i klocków, otrzymujemy w zamian stabilniejsze poczucie pedału hamulca, maksimum wydajności przez osiągnęcie właściwego wspólczynnika tarcia, wyeliminujemy piszczenie klocków i inne zjawiska towarzyszącym nieprawidłowo funkcjonującym hamulcom.

- Niezwykle wysoki współczynnik tarcia
- Niezawodne w warunkach extremalnego użycia
- Szczególne polecane dla Autocross, Track Day i Streetracing
- Znakomite właściwości modulowania siły hamowania

Uwaga! Dzięki niezwykle wysokiemu wspólczynnikowi tarcia wytwarzanemu przez ten produkt może wystąpić szybsze niż normalne zużycie tarcz hamulcowych, klocków oraz pylenie.


Klocki HAWK Performance Blue9012 (Race Compound) – kod literowy E

Mieszanka Blue9012 powstała z myślą o tych wszystkich którzy wymagają wysokiego współczynnika tarcia w średnim zakresie temperatur, łatwej kontroli siły hamowania pedałem hamulca i hamowania na zimnych hamulcach. Jest to klocek szerokiego zastosowania w sportach torowych, ulicznych a przede wszystkim Rally Racing. Klocki Hawk Blue9012 ciesza się takżę wielką popularnością wśród uczestników wszelkiego rodzaju sportowych szkół jazdy i Track Day. Mieszanka dostępna w aplikacjach Big Brake Kit: Brembo, Stop tech, AP racing Wilwood.

Uwaga! Dzięki niezwykle wysokiemu współczynnikowi tarcia wytwarzanemu przez ten produkt może wystąpić szybsze niż normalne zużycie tarcz hamulcowych, klocków, pylenie oraz głośna praca hamulców.


HAWK Performance HT-10 (Race Compound) - kod literowy S

Klocek HT-10 stanowi najpopularniejszą mieszankę torowo-uliczną a zarazem jedną z najlepszych dostępnych opcji w szerokiej palecie produktów Hawk Performance. W pełni wyczynowy klocek charakteryzujący się niskim stopniem zużycia tarcz hamulcowych i pylenia. Szeroki zakres temperatury pracy (nie wymaga dogrzewania) jak i łatwość w modulowaniu siły hamowania sprawia, że jest to jedna z najczęściej używanych mieszanek w sportach motorowych i streetracingu. Patrz także na model DTC-60 jako nowszy typ mieszanki.

- Szeroki zakres temperatury pracy od 149°C do 871°C
- Znacznie mniejsze pylenie niż inne wyczynowe mieszanki
- Przyjazny dla tarcz hamulcowych
- Intensywna jazda na torze
- Zalecany do wszelkich ulicznych wyścigów gdzie używa się standardowych opon
- Znakomite możliwości modulowania siły hamowania
- Test Hawk Race Compound + DBA 4000 series


HAWK Performance HT-14 (Race Compound) - kod literowy V

Podobnie jak mieszanka HT-10 jest to klocek z przeznaczeniem do rajdów i sportów ulicznych. Niezwykle odporny na długotrwałe działanie wysokich temperatur. Sam proces hamowania przebiega ostrzej i gwałtowniej w porównaniu z mieszanka HT-10. Klocek niezwykle przydatny w aplikacjach gdzie wymagane jest ciągłe dohamowywanie i hamowanie z dużych szybkości. W połączeniu z mieszanka HT-10 na tylną oś zalecany w aplikacjach gdzie wymagane jest rozłożenie siły hamowania między osiami. Klocek niezalecany do użycia w samochodach lżejszych niż 1300kg. Patrz także na model DTC-70 jako najnowszy typ mieszanki.

- Szeroki zakres temperatury pracy od 149°C do 871°C
- Zastosowanie w rajdach uliczno/szutrowych, Open Wheel Formula, F2000, F3000
- Niezwykle odporny na działanie wysokich temperatur
- Zalecany do samochodów o wadze powyżej 1300 kg


Klocki HAWK Performance DTC-30 (Race Compound) - kod literowy W

Klocek stworzony z myślą o rajdach szutrowych i asfaltowych. Stosunkowo nowy produkt w ofercie Hawk Performance, który od początku znalazł sobie rzeszę zwolenników nie tylko wśród zawodowców, ale i zwolenników rajdów amatorskich i wyścigów ulicznych. Należy podkreślić fakt, że klocek ten hamuje już od zimnego startu oraz posiada niezwykłe właściwości modulowania siły hamowania. Mieszanka DTC-30 użytkowana na nawierzchniach asfaltowych może powodować nadmierne pylenie i głośną pracę hamulców spowodowaną wysokim współczynnikiem tarcia jaki prezentuje ta mieszanka.

- Szeroki zakres temperatury pracy od 38°C do 650°C
- Daje poczucie w pełni kontrolowanego pedału hamulca
- Rajdy asfaltowo – szutrowe, Rally Race, wyścigi górskie
- Szczególne popularny w aplikacjach RWD z ABS
- Niezawodny w warunkach extremalnego użycia


Klocki HAWK Performance DTC-60 (Race Compound) - kod literowy G

DTC-60 to klocek, który łączy zalety mieszanki HT-10 a jednocześnie spełnia oczekiwania dzisiejszych użytkowników sportów motorowych, co do wytrzymałości i niezawodności w warunkach extremalnego użycia. Sukcesy, które odnosi firma Hawk Performance w sportach pozwalają udoskonalać swoje produkty o nowe doświadczenia. Tak powstała cała seria wyczynowych klocków DTC. Dziś klocki DTC-60 są w użyciu na torach i zawodach całego świata.

- Wysoki zakres akres temperatury pracy od 204°C do 900°C.
- Znakomita kontrola siły hamowania oraz możliwości modulowania
- Stosunkowo niewielkie zużycie tarcz hamulcowych i klocków
- Klocki niezwykle odporne na efekt zanikania hamulców spowodowany przegrzaniem
- Intensywna jazda torowa, rajdy, Rally Race, time attack


Klocki HAWK Performance DTC-70 (Race Compound) - kod literowy U

Jest to szczytowe osiągnięcie Hawk Performance w sportach motorowych. Daje największe możliwości nie tylko jesli chodzi o siłę i efektywność hamowania ale i właściwości modulowania siły hamowania. Mieszanka DTC-70 jest niezwykle odporna na dlugotrwałe działanie wysokich temperatur eliminująć tym efekt fadingu w warunkach ekstremalnego użycia. Nowa formuła mieszanki HT-15 znalazła swoje uznanie wśród uczestników rajdów torowych: NASCAR, Open Wheel Formula, ARCA, CORR Pro2/Pro4 i wiele innych.

- Wysoki zakres temperatury pracy od 204°C do 900°C
- Agresywna charakterystyka hamowania
- Klocki niezwykle odporne na efekt zanikania hamulców spowodowany przegrzaniem
- Intensywna jazda torowa, rajdy, time attack


Tarcze Quiet Slot™

Quiet Slot ™ Rotors

Tarcze Quiet Slot™ zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach samochodów osobowych i samochodów dostawczych, którzy potrzebują lepszej mocy hamowania bez pisków, pylenia oraz bez problemów spotykanych w tarczach nawiercanych czy głęboko nacinanych innych firm.